Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 01:07, 22.07.2024 r.

Rp.pl: ESG w centrum uwagi polityków i biznesu

Serwis rp.pl podsumował Okrągły Stół Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej, który odbył się w ramach ESG & Sustainability Forum Go to the Future 2024

rp.pl

17 kwietnia 2024

W debacie „Okrągły Stół Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej” udział wzięło ponad 40 osób – polityków, przedstawicieli ministerstw oraz agend rządowych, prezesów i członków zarządów czołowych polskich firm, ekspertów od energetyki, budownictwa, ESG, doradztwa strategicznego, a także prawników największych kancelarii. Polską Izbę Biegłych Rewidentów reprezentował Kamil Jesionowski, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Jak przypomina serwis rp.pl, wydarzenie było poświęcone wyzwaniom, które stoją przed branżami najbardziej wrażliwymi na zmiany związane ze zrównoważoną transformacją, a celem debaty było wspólne wskazanie najważniejszych obszarów związanych z ESG, które wymagają podjęcia działań na poziomie krajowym i unijnym.

Jak informuje serwis, prezes PIBR wyjaśnił, że opracowywane nowe standardy kontroli raportów ESG dotyczą nowego podejścia i zupełnie nowej usługi. „Można powiedzieć, że zawód biegłego rewidenta także przeżywa teraz transformację w kierunku ESG, w kierunku tej atestacji. Zawód wiązany dotąd stricte z rewizją finansową rozszerza swoją działalność także na ESG. Będziemy musieli pracować w zespołach, bo zakres raportowania jest niezwykle szeroki”.

Artykuł z podsumowaniem Okrągłego Stołu Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie ESG, dostępny jest na stronie:

https://www.rp.pl/forum-esg/art40177771-esg-w-centrum-uwagi-politykow-i-biznesu

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl