Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:42, 27.03.2025 r.

Jest polska wersja dokumentu FEE o nowej roli komitetów audytu

Federacja Europejskich Księgowych wydała dokument, w którym omawia rosnącą rolę komitetu audytu w Europie. Zwiększy się też komunikacja między komitetami a biegłymi rewidentami. Teraz materiał FEE dostępny jest także po polsku. Za tłumaczenie odpowiedzialna była KIBR.
22 września 2016

Najnowsza unijna reforma audytu znacznie rozszerzyła rolę komitetów audytu. Jednym z zadań komitetu stało się wzmacnianie zaufania do badań ustawowych oraz ogółu przekazywanych informacji finansowych. Oczekuje się, że komitet audytu będzie miał kluczowy wpływ na kształtowanie założeń dotyczących ładu korporacyjnego w krajach członkowskich UE. To komitet audytu będzie także odpowiedzialny za współpracę z biegłym rewidentem.

Federacja Europejskich Księgowych (FEE) wydała dokument, w którym omawia rosnącą rolę komitetu audytu w Europie i przedstawia zmiany, jakie dokonały się w dziedzinie dobrych praktyk z zakresu ładu korporacyjnego. Materiał wyjaśnia m.in. kwestie związane z nadzorem nad niezależnością biegłego rewidenta, monitorowaniem zasadność świadczenia usług niebędących badaniem sprawozdań finansowych na rzecz badanej jednostki oraz komunikacją z biegłym rewidentem. Zawarto w nim również szereg rekomendacji FEE. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów udostępniła polskie tłumaczenie dokumentu.

Link do dokumentu

Zapisz się na newsletter

Zapis na newsletter zostanie uruchomiony wkrótce!

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl