© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:15, 26.04.2025 r.
„Co ma biznes do morświna, czyli skąd w ESG pojawiła się różnorodność biologiczna i ekosystemy” to tytuł kolejnego „Wieczoru z Inspiracją”, na który zapraszamy serdecznie w czwartek 20 marca w godz. 18.00-19.30.
Gośćmi spotkania organizowanego przez trzy Regionalne Oddziały PIBR – Gdańsk, Łódź, Poznań - w ramach inicjatywy „Razem dla ESG” będą: Maria Andrzejewska, dyrektorka Centrum UNEP/GRID-Warszawa, oraz dr Piotr Mikołajczyk, główny specjalista ds. środowiska i bioróżnorodności w UNEP/GRID-Warszawa.
Wspólnie przyjrzymy się, jak kwestie związane z różnorodnością biologiczną i ekosystemami stały się kluczowym elementem w strategiach ESG.
Maria Andrzejewska – ekspertka ds. ochrony środowiska i zarządzania przestrzennego
Dyrektorka Centrum UNEP/GRID-Warszawa, geografka. Zrealizowała liczne projekty związane z analizą danych środowiskowych, edukacją ekologiczną oraz wdrażaniem nowoczesnych narzędzi geoinformacyjnych. Specjalizuje się w zastosowaniach technologii geoinformacyjnych w badaniach środowiskowych oraz planowaniu przestrzennym. Od lat zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej.
Dr Piotr Mikołajczyk – specjalista ds. środowiska i bioróżnorodności
Główny specjalista ds. środowiska i bioróżnorodności w UNEP/GRID-Warszawa. Biolog z wykształcenia, swoje doświadczenie zdobywał w ramach pracy naukowo-dydaktycznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz stypendium naukowego Departamentu Rolnictwa USA. Pracował w Programie Ochrony Środowiska Amerykańskiego Korpusu Pokoju i WWF Polska. Od 2001 r. działa w UNEP/GRID-Warszawa, angażując się w projekty związane z ochroną i zrównoważonym użytkowaniem różnorodności biologicznej oraz środowiskową odpowiedzialnością biznesu (E w ESG).
Dlaczego różnorodność biologiczna stała się kluczowym elementem ESG?
Podczas spotkania porozmawiamy między innymi o tym, jak różnorodność biologiczna i ekosystemy, w tym zagrożone gatunki takie jak morświn bałtycki, znalazły się w centrum strategii odpowiedzialnego biznesu. Przykład tego niezwykle rzadkiego ssaka morskiego pokazuje, jak działalność gospodarcza wpływa na ekosystemy i dlaczego ochrona przyrody powinna stać się priorytetem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania prelegentki wyjaśnią, jak różnorodność biologiczna i ekosystemy znalazły się w centrum strategii odpowiedzialnego biznesu i jakie działania mogą podejmować przedsiębiorstwa, aby przyczynić się do ich ochrony. ESG to nie tylko emisje CO2 i kwestie społeczne, ale również troska o ekosystemy, które są fundamentem naszej gospodarki i dobrostanu społeczeństw.
Link do spotkania na MS Teams:
Serdecznie zapraszamy na „Wieczór z Inspiracją”!
Zapis na newsletter zostanie uruchomiony wkrótce!