Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 23:35, 21.07.2024 r.

30 lat działalności EFAA for SMEs

W Brukseli odbyła się konferencja z okazji 30-lecia działalności Europejskiej Federacji Księgowych i Biegłych Rewidentów MŚP (European Federation of Accountants and Auditors for small and medium seize enterprises - EFAA for SMEs).

22 maja 2024

Konferencja odbyła się w Brukseli 16 maja br. Udział w spotkaniu wzięli księgowi i audytorzy z kilkunastu europejskich krajów. Polski samorząd był reprezentowany przez Piotra Witka, członka Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, który przekazał Prezesowi EFAA for SMEs Salvadorowi Marinowi gratulacje w imieniu prezesa KRBR.

Rolą Federacji jest między innymi pełnienie funkcji pierwszego punktu kontaktu dla instytucji Unii Europejskiej w zakresie zmian w rachunkowości, audycie czy ESG w kontekście małych i średnich przedsiębiorstw. EFAA for SMEs chroni również interesów małych i średnich jednostek na poziomie regulacji europejskich.

Podczas jubileuszowej konferencji była mowa zarówno o historii Federacji, jak i o sztucznej inteligencji i zrównoważonym rozwoju w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw oraz o przyszłości zawodu księgowego.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl