© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:34, 21.11.2024 r.
Zapraszamy biegłych rewidentów i firmy audytorskie do podzielenia się doświadczeniami w stosowaniu przykładowych potwierdzeń bankowych.
Mija rok od udostępnienia przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów („KRBR”) przykładowych potwierdzeń bankowych (informowaliśmy o tym w aktualności pt. „Dobre praktyki w zakresie potwierdzeń bankowych”). Celem opracowania dobrych praktyk było ustandaryzowanie jednej z podstawowych procedur wykonywanych, zgodnie z wymogami KSB 505, przez biegłych rewidentów podczas badania sprawozdań finansowych.
Nadszedł czas podsumowań. Chcielibyśmy poznać opinie firm audytorskich i biegłych rewidentów na ten temat oraz zebrać informacje na temat doświadczeń w ich stosowaniu.
KRBR w 2022 r. przygotowała także przykładowe potwierdzenie do Banku-Depozytariusza oraz przykładowy wykaz danych związanych ze składaniem wniosku o potwierdzenie bankowe oraz jego uzyskaniem, służących usprawnieniu procesu wymiany informacji pomiędzy firmą audytorską/biegłym rewidentem a bankami (więcej na ten temat można przeczytać w aktualności pt. „Kolejne porozumienie PIBR i ZBP”). W tym przypadku minęło znacznie mniej czasu, ale może są kwestie, którymi już teraz chcielibyście się Państwo z nami podzielić?
Zebrane informacje zostaną przeanalizowane i posłużą nam do aktualizacji materiału. Chcemy je także przedstawić Związkowi Banków Polskich oraz przedstawicielom banków, we współpracy z którymi opracowaliśmy dobre praktyki.
Wszelkie uwagi, komentarze i materiały prosimy nadsyłać do 15 września 2022 r. i kierować na adres: konsultacje.projektow.standardow@pibr.org.pl
Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.