© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 13:51, 21.11.2024 r.
PIBR udostępnia materiały, które pomogą w realizacji obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML).
Na początku stycznia przypomnieliśmy, że biegli rewidenci są „instytucją obowiązaną” i w związku z tym są objęci obowiązkami wynikającymi z ustawy AML (więcej na ten temat tutaj).
Teraz, jako wsparcie w realizacji tych obowiązków, udostępniamy następujące materiały:
Materiały zostały opracowanie na zlecenie i we współpracy z Komisją ds. standaryzacji.
Ww. materiały AML można pobrać z profilu biegłego rewidenta po zalogowaniu, w sekcji "Rozwiń panel", dostępnej w lewym górnym rogu strony.
Ponadto w panelu biegłego rewidenta udostępniamy treść pisma z dnia 30.01.2020 r. skierowanego do GIIF, w którym przedstawiamy wątpliwości dotyczące interpretacji ustawy AML. Prosimy m.in. o wyjaśnienie, czy instytucją obowiązaną jest biegły rewident czy też firma audytorska? Jaki zakres usług jest objęty obowiązkami AML? Pomimo braku odpowiedzi GIIF zdecydowaliśmy się na prezentację opracowanych już materiałów. Nie można wykluczyć, że odpowiedź GIIF wpłynie na potrzebę modyfikacji „wewnętrznej procedury”.
Przy okazji zachęcamy do udziału w szkoleniu AML organizowanym przez Centrum Edukacji PIBR, które w kompleksowy i bardzo przystępny sposób przybliża tę tematykę i pomaga w odpowiednim stosowaniu przepisów prawa. Informacje o szkoleniach można znaleźć pod adresem: https://ce.pibr.org.pl/.
Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.